
bólu lub zrobić sobie ząb. W przypadku konieczności leczenia kanałowego endodoncja sprawdza się znakomicie. Praktycznie każdy dentysta teraz zaczyna się też specjalizować również w implantach. Medycyna poszła do przodu tak, iż każdy szybko pozbędzie się bólu i zrobi swoje zęby tak jak będzie tego chciał.
Stąd wszelkie mity na ten temat
Endodoncja jest tzw. leczeniem kanałowym. Wyczyszczeniem z kanałów korzeniowych zęba wszelkich zanieczyszczeń. Zwykle jest on uznawany za bardzo nieprzyjemny i długi. Jak jednak jest naprawdę? Co jest mitem, a co faktem?
Owszem, jest to leczenie skomplikowane, z czym wiąże się też ryzyko wielu niepowodzeń. Stąd wszelkie mity na ten temat. Chyba największy z nich dotyczy bólu - dzięki szerokiej gamie znieczuleń, którymi działa stomatologia, pacjent może siedzieć w fotelu spokojnie. Druga kwestia narosła po publikacji filmu na ten temat. Otóż - czy leczenie kanałowe jest kancerogenne - to mit. Endodoncja nie ma nic wspólnego z nowotworem.
Faktem natomiast jest, że ząb po takim leczeniu jest zębem martwym (był nim już wcześniej) oraz, że po wszystkim jest bardziej kruchy - ząb jest martwy, więc nie ulega procesom odżywczym.
Nie więc co się przejmować, kiedy za drzwiami czeka na nas dentysta, każdy przechodził takie leczenie zapewne kilka razy w swoim życiu. Dzięki rozwojowi informacji, może być ono przyjemniejsze, ponieważ odchodzi dużo strachu, który może przyczynić się do odczuć bólowych.
Dokładniej chodzi o choroby miazgi zębowej
Endodoncja to zabieg, który znamy pod nazwą "leczenie kanałowe". Pozwala nam on na ratowanie chorego zęba. Dokładniej chodzi o choroby miazgi zębowej, które mogą doprowadzić nawet do konieczności ekstrakcji zęba. Stomatologia dzisiejszych czasów pozwala na stosowanie coraz doskonalszych metod leczenia kanałowego. Dentysta, który posiada nowocześnie wyposażony gabinet, może zaproponować nam endodoncję mikroskopową. Ta metoda jest dużo bardziej dokładna i pozwala na o wiele lepszą precyzję w działaniach specjalisty.